29.05.2015 року пролунав останній дзвінок для школярів Піщанської ЗОШ. По-особливому він лунав для випускників, адже для них він насправді останній. Цьогоріч їх було дванадцять: троє дівчат та дев'ять хлопців. Класний керівник Приходько Наталія Василівна та перша вчителька Кузьмич Олена Дмитрівна привітали своїх вихованців теплим словом і дали останні добрі настанови на самостійне життя за стінами рідної школи. Директор школи Демидюк С. С. привітав усіх присутніх зі святом, подарував випускникам букет щирих теплих слів та здійснив почесну місію нагородження відмінників навчання початкової школи та вручення атестатів випускникам школи. Зі словами привітання до учнів звернулися гості свята: сільський голова Смаль Р. П., який нагородив призерів районних олімпіад грамотами, лісничий Великообзирського  лісництва Монець Р. В., священник Свято-Покровської церкви отець Микола. По-особливому від душі звучали слова-побажання з вуст батьків наших випускників в особі Приймак В. П.      

       

       Дзвінок останній - перший крок в житті,

       Палкий порив і юності надії.

       Нехай щастить вам, друзі, у путі

       І хай здійсняться ваші добрі мрії.


 

Переглянути фотографії

 

 

«Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…..»

Літературно – музична композиція, присвячена 70-річниці Перемозі ВВВ.

Все ожило, пробудилося,набралося краси і молодості. Здається, що навесні ми по-особливому, ніжно й трепетно, любимо рідну землю. Бо саме з весною приходить до нас велике свято Перемоги у Вітчизняній війні.

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.

Минають роки, відлітають у вічність. Минуло 70 років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгожданний, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: „Ніхто не забутий, ніщо не забуто”.

 

Переглянути фотографії

 

06.05.2015р. відбулося засідання МО класних керівників

Тема засідання: «Превентивне виховання учнів—пріоритетний напрямок виховання»

Форма проведення: круглий стіл.


Питання для обговорення

1. Вступ. Превентивне виховання учнів

(Шевчик Л.П.)

2. Уміння запобігти негативній поведінці учнів - одна із найголовніших навичок педагога.

( класний керівник 8 кл., Шпанчук Л.А.)

3. Соціально-економічні тенденції розвитку суспільства і проблеми профілактичної виховної роботи з неповнолітніми

(Соц. педагог, Кузьмич О.Д.)

4. Вчитель і проблема дисципліни

(Практичний психолог, Мельник Н.В.) 5.Виховна година. Урок мужності «Геройству мужніх складаємо славу»

(Кл. керівник 7-А класу, Пікуль Л. І.)

 

 

Переглянути фотографії


30 квітня та 06 травня пройшов цикл виховних годин в 7-А класі на тему: "Геройству мужніх складаємо славу"

«Національно-патріотичне виховання – це не мода, не робота одного дня чи навіть року. Це провідна складова всього навчально-виховного процесу», –  писав В. О. Сухомлинський. Виховання в молодого покоління національно-патріотичних почуттів, відданості справі, зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визнані проблемами загальнодержавного масштабу.

Саме сьогодні, в складний для українського суспільства час, важливо відтворити почуття істинного патріотизму.

У  ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Піщане стало традицією проводити у травні різні заходи патріотичної  тематики. Адже людська пам’ять є незримим містком між минулим, сьогоденням і майбутнім. Вона не дає згаснути для нащадків жодній героїчній сторінці над ворогом. Наші рідні воювали за те, щоб ми жили у вільній країні, були здоровими та щасливими.

З нагоди 75-річниці утворення Волинської обл., 70-річниці Великої Перемоги, вшанування учасників бойових дій в інших державах, а також героїзації Небесної сотні, в рамках шкільного Місячника патріотичного виховання, поваги й пам’яті до людей, які ціною свого життя здобули перемогу, класний керівник 7-го класу Пікуль Людмила Іванівна зі своїм учнями провели уроки мужності та пам’яті на теми «Геройству мужніх складаємо славу», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»,  де були присутні учні, запрошені воїни- афганці Кузьмич С., учасник АТО Федік В. П., вчителі, батьки.

Діти почули розповіді про односельчан, які пішли й загинули у ВВВ, про тих, які повернулися живими.

Почули розповідь воїна – афганця Кузьмича Степана про страшну службу в Афганістані.

Зі сльозами на очах слухали розповідь Федіка В. П. про неоголошену війну на Донбасі.

Звучали поезії миру. Співали пісні «Степом, степом» (учениця Смаль С. В.), «Пісня про Афганістан» (Войчук Б.І., Мельник С. С.), «Останній солдат» (Смаль С. В., Войчук Б.І., Мельник С. С., Кузьмич І. В., Федік Ю. Ю.), «Прошу в неба і землі»  (Смаль С. В., Войчук Б.І., Мельник С. С., Кузьмич І. В., Федік Ю. Ю.).

На уроці мужності діти та присутні мали змогу переглянути уривки таких фільмів: «9 рота», «Вони воювали за Батьківщину». 

Урок мужності та пам’яті закінчився хвилиною мовчання.


Переглянути фотографії           Уже традиційно у ЗОШ с. Піщане стало проведення науково-предметних 

 тижнів. Проходили Тижні початкових класів, біології та хімії. І нещодавно пройшов  Тиждень світової літератури. Він був присвячений  155-річчю з дня народження  А. П. Чехова. Девізом Тижня стали  слова письменника: «У людини повинно бути все прекрасним: і обличчя , і одяг, і душа, і думки». Учні активно включилися  у підготовку й проведення  днів Тижня. Від кожного класу були обрані команди для участі  в різних  літературних заходах. Під час презентації  команди пояснювали вибір назви й девізу, які вони взяли із назв творів Антона Павловича: «Мелюзга» (5 кл.), «Мужики»( 6 кл.), «Детвора» (7-А), «Душечка» (7-Б кл.), «Радость» (8 кл.), «Каштанка» (9 кл.), «Чайка» (10 кл.), «Сельские ескулапи» (11 кл.).

          Кожного дня  учні працювали в «Чеховськів читальні», де знайомилися  з оповіданнями  письменника, переказували уривки, читали в ролях; працювали  в «Творчій лабораторії», де складали кросворди, ребуси, сенкани за прочитаними творами Чехова; малювали ілюстрації до них.

        Перший день Тижня мав назву «Чехов - письменник -інтелігент».  Цього дня діти  у «Кінозалі» знайомились  з комп’ютерною  презентацією на тему: «А. П. Чехов- лікар, письменник, драматург, інтелігент», після перегляду якої відбулася літературна вікторина по біографії письменника. І місце у вікторині розділили команди «Сельские эскулапы» (11 кл.) і «Радость» ( 8 кл.), ІІ місце- «Детвора» (7-А) і «Каштанка» (9 кл.); ІІІ місце - «Мужики»( 6 кл.). 

        Другий день Тижня  був присвячений  темі «Чехов-сатирик» і розпочався заняттям у «Кімнаті сміху»,  де учні читали гумористичні оповідання Чехова  й переказували  їх з творчим завданням. Презентація «Творчість А. П. Чехова» збагатила  дітей не тільки знаннями про літературну діяльність  письменника- сатирика, а й познайомила з його афоризмами. А конкурс «Пізнай героя»  назвав нових  переможців: І місце- команда «Душечка» (7-Б); ІІ місце-«Детвора» (7-А); ІІІ місце-  «Радость»(8 кл.). Підсумком другого дня Тижня стало створення стіннівок  на тему «Чехов- сатирик», найкращою серед яких визнано стіннівку команди «Радость» (8 кл.).

        На третій день Тижня учні знайомилися з темою «Чехов і Україна». У «Чеховській читальні» діти читали оповідання, які були створені прозаїком у Криму – «Нова дача», «Душечка». У «Кінозалі» учні  презентували дослідницькі проекти «Чехов і Україна»: (Левосюк Олег, 10 кл.), Шептур Владислав (7-А кл.), Кузьмич Іван (5 кл.). Підсумком дня   стала  літературна вікторина «Україна в житті і творчості  А. П. Чехова», переможцем якої стала команда «Детвора» (7-Акл.).

        Четвертий  день Тижня  знайомив учнів із Чеховим- драматургом. У «Кінозалі» учні  переглядали  презентацію «Новаторство Чехова- драматурга», у «Кімнаті сміху» проводили конкурс афоризмів  Чехова, у «Творчій лабораторії» створювали сенкани на тему «Чехов». У конкурсі афоризмів перемогу здобула команда «Детвора» (7-А), найкращими сенканами визнано роботи учнів  Бігун Оксани (І місце), Кузьмич Діани (ІІ місце), Пікуль Ірини (ІІІ місце). Підсумком дня стала інсценізація творів А. П. Чехова, яка проходила на «Театральній арені». Журі  присудило  І місце  за найкращу інсценізацію команді «Радость» (8 кл), члени якої  майстерно передали  не тільки зміст оповідання  А. П. Чехова «Товстий і тонкий», а й показали  приховану іронію автора. Приз глядацьких симпатій  здобула команда  «Сельские эскулапы» (11 кл.) за однойменну  інсценізацію. Вони вдало передали підтекст Чехова: у царській Росії  лікують і  фельдшери, і санітари, якщо у них є унікальні  ліки – «Питтєва сода».

      На п’ятий день тижня діти  обмінювалися  думками на тему: «Що нового дізналися про А. П. Чехова?», проводили теоретичну конференцію «Чехов: лікар чи письменник», яку підготували члени команди «Каштанка» (9 кл.). Жвавий інтерес викликав і фільм  «Весілля» за однойменним твором Чехова, який був створений ще у 1944 році. Закінчився Тиждень світової літератури урочистою лінійкою, на якій було підведено підсумки Тижня й названо переможців. Призові місця у підготовці та проведенні  Тижня світової літератури, присвяченого 155-річчю з дня народження  А. П. Чехова, вибороли такі команди: І місце- команда  «Детвора» (7-А), ІІ-  «Радость» (8 кл.), ІІІ місце -  «Сельские эскулапы» (11 кл.). Інші команди «Каштанка», «Чайка», «Мужики», «Душечка» теж були нагороджені  грамотами за активну участь у Тижні світової літератури.