Пікуль Людмила Іванівна народилася 5 січня 1960 року в селі Піщане Камінь-Каширського району Волинської області. У 1978 році закінчила Володимир-Волинське педагогічне училище  ім. А. Ю. Кримського за спеціальністю вчитель початкових класів; а в 1985 році – педагогічний інститут ім. Лесі Українки. Отримала фах вчитель російської мови та літератури. Вчительську кар’єру розпочинала старшою піонервожатою Великообзирської середньої школи. З 1980 року працює  вчителем  у загальноосвітній школі І-ІІІступенів с. Піщане (Камінь-Каширський район,  Волинська область, тел. 9-51-46), педагогічним кредом якої є «Навчати, досліджуючи й порівнюючи». 

         34 роки засіває педагогічну ниву добірними зернами таланту, творчості, мудрості та добра. Думки і почуття щедро віддані дітям, працюють на майбутнє. Це неординарна творча особистість, для якої притаманний дух пошуку, горіння душі. Щира закоханість у свою справу, невтомний дослідник, творець, ерудит, педагог за покликанням, мудрий наставник, самовідданий вихователь, тонкий психолог. Майстер своєї справи, словесник вищої категорії.

         Людмила Іванівна — учитель, як кажуть, від Бога. Вона щира, толерантна, вміє тонко відчувати дитячу душу. Така чутливість, мудра простота, вочевидь, передалися у спадок генетично, адже педагог належить до династії вчителів, професійним путівником для яких залишаються слова Василя Сухомлинського: «Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш.»

       Природа щедро наділила вчительку всім: глибоким розумом, гарною пам'яттю, логікою, витримкою і тією силою, що рухає вперед до мети, до успіху. Це творчий, мислячий педагог, який досконало знає свій предмет, обізнаний з новинами психолого-педагогічної науки, сучасними освітніми технологіями, які широко впроваджує в практику. Вона переконана, що шлях до дитини - це шлях до її інтересів, потреб, психологічних особливостей. Тому уроки Людмили Іванівни проходять в атмосфері цілковитої довіри та взаємоповаги. Вчителька постійно шукає шляхи активізації пізнавальної діяльності учнів, особливої уваги надає проблемно-пошуковому навчанню.  Уроки світової літератури проводить цікаво, емоційно, вдало використовує міжпредметні зв'язки, тісно поєднує навчальний матеріал із сучасністю, з вивченням історії рідного краю, фольклору рідного села, його традицій та обрядів.

      Чимало відкритих уроків, виховних заходів провела педагог, і всі вони — неповторні, з власною «родзинкою». Навчити дітей мислити, аналізувати, використовувати знання та вміння на практиці, зробити заняття цікавими, які б приносили пізнавальне та естетичне задоволення учням - основне в роботі Л. І. Пікуль. Педагог не просто навчає, вона проводить науково - дослідницьку роботу краєзнавчого характеру. До співпраці залучає школярів, її матеріали неодноразово були представлені на обласній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині» та районній виставці «Творчі сходинки педагогів району».

        Найперше, що помічаєш, побувавши на уроках висококваліфікованого, досвідченого майстра педагогічної справи Людмили Іванівни, - це розкутість учнів і радість пізнання нового, пізнання краси мистецтва слова, пізнання світу, людини і самого себе в цьому світі.

         На її заняттях діти справді щасливі, бо відчувають свою неповторність, творчу унікальність, можливість оволодівати знаннями і відчувати насолоду від інтелектуальної праці.

        Людмила Іванівна більше віддає, ніж отримує, говорять колеги  по роботі. Їй притаманна педагогічна інтуїція. Вона бачить, де закінчується непідвладний підліток і починається людина. Своїм вихованцям допомагає реалізуватися у шкільному житті, залучаючи їх до різних форм позакласної роботи: конкурсів, родинних свят, науково - методичних тижнів світової літератури, шефства класних колективів над ветеранами війни і праці, одинокими людьми.

         Вчителька із тих натур, що напрочуд різноманітні у повсякденних проявах свого духовного «я». Вона у постійному творчому пошуку. І, окрім свого високого професіоналізму,  доброзичлива, вміє за будь - яких обставин залишатися собою. І за це їй дуже вдячні батьки.        

         Висока ефективність роботи свідчить про певні результати Людмили Іванівни. Вона є активним учасником шкільних виставок, районних та обласних конкурсів («Вчитель року», «Творчі сходинки педагогів Волині» , «Творчі сходинки педагогів району»), Всеукраїнського лінгвістичного конкурсу «Русский медвежонок», учасником консультативно-тренінгового центру «Педагог». Виступає на педрадах, семінарах, методичних об’єднаннях,  її матеріали друкувалися в фаховому журналі «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України» (2010р.). Людмила Іванівна є учасником вчительсько- батьківських конференцій, активно бере участь у психологічних тренінгах.

         Нагороджена багатьма Грамотами районного та обласного відділів освіти і науки. Так, у 2003 році Людмила Іванівна була нагороджена Грамотою Управління освіти і науки Волинської обласної держадміністрації за активне впровадження нових форм, методів навчання і виховання учнівської молоді та передового педагогічного досвіду; у 2005 році - Грамотою відділу освіти і науки Камінь-Каширської райдержадміністрації за високу результативність та творчий підхід з обдарованими дітьми та учнями.

        У 2008 році - Почесною Грамотою відділу освіти і науки Камінь-Каширської райдержадміністрації як лауреат районної нагороди «Педагогічне сяйво» в номінації «Творчий пошук»; Грамотою управління освіти і науки облдержадміністрації за активну участь у XIII обласній виставці дидактичних методичних досягнень «Інноваційний підхід до науково-методичного супроводу навчально-виховної діяльності».

       У 2009 році вчителька була нагороджена Грамотою відділу освіти і науки Камінь — Каширської райдержадміністрації за активну участь у XIII виставці дидактичних і методичних досягнень «Інноваційний підхід до науково-методичного супроводу навчально-виховної діяльності»; Грамотою відділу освіти і науки Камінь - Каширської райдержадміністрації як лауреат районної нагороди «Педагогічне сяйво» в номінації «Педагогічна неперевершеність».

       У 2010 році Пікуль Л. І. була нагороджена Подякою Управління освіти і науки Волинської державної адміністрації за активну участь у XV обласній виставці дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» та Грамотою відділу освіти і науки Камінь – Каширської райдержадміністрації за результативну участь у XV районній виставці дидактичних і методичних досягнень «Творчі сходинки педагогів району».

      У 2011році –  нагороджена трьома Грамотами відділу освіти і науки Камінь-Каширської райдержадміністрації як лауреат районного конкурсу «Учитель року - 2011» у номінації «Світова література», за високу педагогічну майстерність, творчий підхід до організації навчально-виховного процесу , за участь в обласній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині» та за активну участь в XVI районній виставці дидактичних та методичних досягнень «Творчі сходинки педагогів району»,   а також Подякою районної ради за вагомий особистий внесок у розвиток галузі освіти району, багаторічну сумлінну працю з навчання і виховання підростаючого покоління та активну участь у профспілково-освітньому проекті «На шляху до оновлення», присвяченому 20-тій річниці Незалежності України.

         У 2012- нагороджена Грамотою відділу освіти і науки Камінь-Каширської райдержадміністрації за результативну роботу з обдарованими учнями та високий рівень їх підготовки до обласних конкурсів учнівської творчості.

        Як керівник фольклорного гуртка» Берегиня», Людмила Іванівна також була нагороджена Грамотами відділу освіти і науки Камінь – Каширської райдержадміністрації за активну участь у районному фестивалі фольклорних колективів «Ми діти твої, Україно»; як переможець районного огляду учнівської художньої самодіяльності, присвяченого 65- ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Щоб зберегти культурну спадщину свого села, вчителька зробила фото – довідник на тему: «Моє село – мій отчий край коханий. Воно встає з віків, моє Піщане» (2010). За науково-дослідницьку роботу  «Сільський голова очима доньки» була удостоєна лауреата районного конкурсу «історія сіл Волині» (2009); а також була учасником Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Мій голос я віддаю на захист природи» і виборола ІІ місце в номінації  «Екологічні гасла».

Людмила Іванівна завжди у творчому пошуку, натхненні, у широкому захопленні дітьми, школою.